DOGGblogg

6 tipů, jak (ne)používat Lishinu

Pořídili jste si hands-free vodítko Lishinu a už jste si s ním stihli užít několik prvních kilometrů? My vodítko používáme už více než půl roku, a proto jsme si řekli, že pro vás sepíšeme několik tipů, které vám venčení psa s Lishinu mohou ještě zpříjemnit. Přestože je Lishinu praktický pomocník (a navíc vypadá skvěle), pokud ho nebudete používat správně, může ztratit některé své vlastnosti anebo vám během venčení připravit pár horkých chvilek, a to doslova.

 

Hands-free vodítko Lishinu

Lishinu je praktickým pomocníkem a pokud ho budete používat správně, radost z venčení bude ještě větší.

 

1. UMÍSTĚTE LISHINU NA PŘEDLOKTÍ…

Pokud máte hubené ruce, neupevňujte Lishinu na zápěstí, ale posuňte ho více nahoru až na vaše předloktí. Díky tomu bude bezpečně držet na svém místě.

 

2. …ANEBO PŘES RUKÁV

Je veliká zima? Díky tomu, že je Lishinu umístěno na vaší ruce a ne v ní, můžete si v klidu strčit vaše ruce do kapes. Kdyby vám to nestačilo, umístěte vaše Lishinu přes dlouhý rukáv. Tento způsob ocení uživatelé s velice úzkými rukami, jejich Lishinu totiž bude lépe držet.

 

3. TRÉNUJTE VAŠEHO PSA

Jakmile se aktivuje automatická brza Lishinu, když chce váš pes uskočit nebo odběhnout, vodítko vydá specifický zvuk, který pomáhá vašeho psa trénovat. Spojte tento moment s vaším povelem „Nesmíš!“, a maximalizujte tak efektivitu trénování.

 

4. PŘEMÝŠLEJTE, KAM JDETE

Lishinu není univerzální vodítko. Pokud s vaším psem jdete prozkoumávat městské bulváry anebo na koncert, zvolte raději klasické krátké vodítko.

 

5. NESAHEJTE NA LANO

Nikdy nesahejte na lano. Můžete se lehce popálit. Pokud pes silně zatáhne, může na lanu vzniknout tak velké napětí, že dojde ke zhmoždění prstu. Když náhle potřebujete aktivovat brzu, mávněte rukou směrem od psa, vodítko se ihned zablokuje. Snažte se těmto situacím předcházet a pokud předpokládáte, že váš pes zareaguje na nějaký podnět, chytněte ho nakrátko, za tzv. poutko na ruku.

 

6. POUŽÍVEJTE LISHINU KREATIVNĚ

Čím je váš pes lépe trénovaný, tím více se pro vás Lishinu stává multifunkční. Sedíte na zahrádce u oblíbené restaurace? Připevněte Lishinu třeba ke kůlu, plotu anebo k noze stolu. Váš pes tak nebude moci odběhnout, přitom se bude moci pohybovat na malém prostoru vedle vás.

 

Máte svoje tajné tipy, jak používat Lishinu? Podělte se o ně s námi v diskuzi pod článkem!

 

TIP: Objevte KOMPLETNÍ NABÍDKU revolučního vodítka Lishinu

Jeden komentář na “6 tipů, jak (ne)používat Lishinu

  1. Ada napsal:

    Dobrý den,
    moc mě vodítko zaujalo, ale máme 2 pejsky, váhově 22 + 15kg – bude to problém? Vodítko je uváděno na váhu do 30kg, děkuji

Napsat komentář