DOGGblogg

Proč je Lishinu revoluční vodítko?

Ač se nám to může zdát neuvěřitelné, oblíbené a pohodlné samonavíjecí vodítko se vyrábí už od 70. let. Otázka ale zní: Co se od té doby změnilo? Odpověď je snadná: Téměř nic. Tedy až doteď. Společnost Lishinu totiž na český trh uvedla světovou novinku – první inteligentní samonavíjecí vodítko, které je navíc „hands-free“. V dnešním článku se na tuto novinku podíváme podrobněji.

 

Lishinu

 

Grega, jeden z vynálezců Lishinu, adoptoval chrta jménem Red. Když spolu vyrazili na jednu z častých procházek, Grega se zastavil, aby si zavázal tkaničku. Najednou ale Reda něco vylekalo. Utekl až za obzor a nebyl nikde k nalezení. Tato příhoda mohla skončit tragicky, kdyby nebyl Red nalezen o 4 dny později. Vyčerpaný, ale živý.

Gregu tato zkušenost velice zasáhla a stal se odhodlaným najít řešení, které mu pomůže se těmto situacím v budoucnu vyhnout. Grega začal malovat skicy, ve kterých realizoval své nápady na vývoj inovativního systému pro navíjecí vodítko. A tak se po 12 měsících projektování, technologického vývoje a testování zrodilo Lishinu. Co přináší nového?

Tak zaprvé, vodítko se umísťuje na zápěstí pomocí robustního pásku. Díky tomu máte neustále volné ruce, a můžete tak pohodlně odemykat, telefonovat nebo nést nákup. Lishinu určitě přivítají sportovci a všichni, kteří se svými psy tráví čas aktivně. Lishinu je totiž přímo stvořené pro sportování se psy. Turistika, běh a další aktivity najednou získávají jiný rozměr, protože pes spokojeně běží vedle vás, zatímco vy se můžete soustředit na svůj sportovní výkon. Vodítko najde své využití také u nemocných a hendikepovaných lidí, kteří při pohybu potřebují hole a držení běžného vodítka je pro ně nepohodlné.

Za druhé, Lishinu má registrovaný vlastní celosvětový technický patent. Je vybaveno automatickou brzdou, která se aktivuje vždy, když chce pes utéct nebo odskočit. Pohybem ruky pak můžete psa přitáhnout. Pokud povolíte napětí, brzda se uvolní. Brzdu můžete také aktivovat sami, stačí svižně pohnout rukou směrem od psa. Lishinu tedy funguje podobně jako bezpečnostní pásy v autě. Vynálezci Lishinu mysleli i na případ, kdy psa potřebujete mít takzvaně „na krátko“, například na přechodu pro chodce. Tam můžete vodítko uchopit za 55 centimetrů dlouhé poutko, čímž nad psem získáte plnou kontrolu.

Poměrně chytrá je schopnost Lishinu trénovat psy. Vodítko při zablokování vydá specifický zvuk, podobně jako tréninkové „clickery“. Pes si tak situaci spojí s povelem „Nesmíš!“, takže ho během vycházky přirozeně trénujete a brzy přestane sám táhnout, jakmile uslyší známý zvuk.

Za třetí, Lishinu je krásné, stylové a barevné. Můžete si vybrat ze šesti barevných variant a pokud vás vaše barva časem omrzí, můžete snadno vyměnit barevný kryt za jiný. Lishinu vypadá dobře na dámském i pánském zápěstí. Vodítka jsou v prodeji ve třech variantách, a tak si můžete vybrat přesně to, které se bude nejlépe hodit k vašemu psovi. Varianta Original je určená pro psy do 30 kg. Varianta Bungee je odpružená, a proto se hodí pro psy, které táhnou a občas trochu zlobí. Konečně varianta Light Lock je vhodná pro malá plemena psů (i koček) do 8 kg (přehled všech variant najdete tady).

Věříme, že jsme vám Lishinu představili dostatečně podrobně a zodpověděli jsme, proč je Lishinu revoluční. Pokud máte přesto nějaké dotazy nebo se s námi chcete podělit o vaše zkušenosti, můžete psát do komentářů pod článkem.

TIP: Vyberte si vaše vodítko Lishinu. Skladem všechny varianty

Napsat komentář