Vyčmuchejte NAŠE LOKÁLNÍ ZNAČKY a taky %SLEVY%

Náš příbeh

Kdo jsme

 

Jmenujeme se DOGG.CZ a jsme malá česká firma založená dvěma milovníky psů v roce 2015. Zaměřujeme se na kvalitní, designové, chytré a v neposlední řadě zdravé výrobky pro psy, které vždy pečlivě otestujeme, než je umístíme do naší nabídky. Většina sortimentu pochází od manufaktur z Velké Británie, odkud si zboží sami dovážíme, ale nezapomínáme také na menší české i slovenské výrobce. Od našich dodavatelů vyžadujeme nejen perfektní kvalitu, ale také udržitelnou ruční výrobu z tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů, které neškodí psům ani přírodě.

 

#designer #caninecouture #handmade #fairtrade #ecofriendly #sustainable #organic #smart #healthy

 
 

Náš eko závazek

Blahobyt psů je pro nás stejně důležitý jako ochrana celé přírody. Proto od začátku našeho podnikání realizujeme několik kroků k tomu, abychom snížili zátěž na životní prostředí:

Do naší nabídky vybíráme produkty vyrobené tradičními postupy z obnovitelných, přírodních a recyklovaných materiálů.
Používáme výhradně kartonové krabice z recyklovaného papíru. Pro výplň používáme recyklované a biologicky odbouratelné materiály.
Vlastní rozvoz zajišťujeme eko autem s hybridním pohonem.
Rozvoz mimo Prahu nám zajišťuje společnost DPD, která se zavázala ke snižování emisí oxidu uhličitého a ostatních skleníkových plynů.

 
 

Naše zdokumentované začátky

 

Náš příběh

 

DOGG vznikl na jaře 2015 s cílem přinést alternativu k nabídce běžných chovatelských potřeb. Jak to ale všechno začalo? Bylo to o rok dříve, kdy jsme chtěli pořídit naší milované bulteriérce Chice novou výbavu. Musí to přece být fešanda, říkali jsme si. K našemu udivení tehdy nebyl výběr příliš velký. Vlastně byl velmi omezený. Všude stejná nabídka, pochybná kvalita, žádná originalita ani smysl pro vkus. O kvalitním jídle pro psy ani nemluvě. Přitom ve světě kvalitní zboží pro psy již řadu let zažívalo neobyčejný rozmach. Všichni chceme vypadat i cítit se co nejlépe a jelikož psi jsou součástí našich rodin, i oni tak podle nás mají právo na krásné, solidní, trvanlivé a zdraví prospěšné výrobky.
Tehdy se nám do hlavy vryla ta myšlenka. Myšlenka zprostředkovat českým psům a jejich majitelům něco, co u nás zatím chybělo. A tak jsme se vydali na dlouhou cestu. Měsíce zvažování pro a proti. Nekonečné vysedávání na internetu, čas strávený při diskuzích i na veletrzích… To vše nakonec přineslo své ovoce. Rozhodli jsme se, že do toho jdeme, a to s maximálním nasazením.

Dodnes se hádáme, kdo z nás to tehdy řekl jako první. V zásadě je to ale jedno. Ten večer jsme se rozhodli, že se budeme jmenovat DOGG.

 

Po měsících příprav jsme v dubnu 2015 otevřeli obrány našeho e-shopu. Nejprve jsme uvedli první skutečně módní kolekci pro psy inspirovanou nikdy nestárnoucím anglickým stylem. Jako první český e-shop pro psy jsme tehdy přinesli i čerstvé vařené jídlo a milovníky psů jsme potěšili nabídkou dekorací s tématikou čtyřnohých přátel. Ve stejném roce jsme ještě stihli do Česka přinést revoluční hands-free vodítko na ruku, které mezi pejskaři způsobilo naprostý poprask a brzy se stalo naším bestsellerem.
Na začátku roku 2016 jsme přemýšleli nad tím, jakou cestou se vydáme dál. Během našeho pátrání po „jiných“ chovatelských potřebách jsme občas narazili na vychytávky, o kterých jsme si mysleli, že by své místo mohly najít i u nás. A tak jsme se rozhodli, že DOGG proměníme z malého butikového e-shopu v místo, kde opravdový milovník psů najde širokou nabídku výrobků. Také jsme se zamýšleli, co můžeme udělat pro zdraví psů a ochranu životního prostředí. A tak jsme postupně přinesli kosmetiku pro psy testovanou na lidech, bezpečné eko hračky a jídlo, které neobsahuje žádnou chemii a je vyrobené z čerstvého masa, ovoce, zeleniny a bylinek. Tak, jak to podle nás má být.
Brzy nás úplně pohltily chytré technologické vychytávky pro psy, o kterých si myslíme, že před sebou mají velkou budoucnost. Už když jsme milovníkům psů představili nejmenší a nejlehčí GPS pro psy na trhu, věděli jsme, že to je jen začátek. Další hi-tech vybavení pro psy začalo rychle přibývat. Došlo nám: už nejsme „pouze“ couture & design e-shop. Teď přinášíme nejlepší vychytávky pro psy a jejich milovníky. To je přesně ono! A budeme v tom pokračovat – slibujeme vám!

Patrik Šilhavý & David Ženíšek

milovníci psů a zakladatelé DOGG.CZ