Pro všechny eco-friendly, alergické a citlivé psy. Představujeme Eat Small VYČMUCHAT

Kdo jsme

Kdo jsme

 

Jsme česká firma založená milovníky psů v roce 2015. Zaměřujeme se na kvalitní, designové, chytré a zdravé výrobky pro psy, které vždy pečlivě otestujeme, než je umístíme do naší nabídky. Většina našich vychytávek pochází od lokálních českých i slovenských výrobců a od manufaktur z Evropy. Od našich dodavatelů vyžadujeme vysokou kvalitu a udržitelnou ruční výrobu z tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů, které neškodí psům ani přírodě.

 

#lokální #designový #eko #chytrý #bez obalu #caninecouture #zdravý

 

 
 

Náš #eko závazek

Blahobyt psů je pro nás stejně důležitý jako ochrana celé přírody. Proto od začátku našeho podnikání realizujeme několik kroků k tomu, abychom snížili zátěž na životní prostředí:

Otevřeli jsme první český bezobalový obchod pro psy.
Do naší nabídky vybíráme produkty z obnovitelných, přírodních a recyklovaných materiálů.
Pro výplň zásilek používáme recyklované a biologicky odbouratelné materiály.
Také používáme krabice a výplňový materiál, který jsme obdrželi od našich dodavatelů. Je nám líto je vyhodit.
Dopravu zajišťuje společnost DPD, která se zavázala ke snižování emisí oxidu uhličitého a ostatních skleníkových plynů.

 
 

Naše zdokumentované začátky DOGG

 

Náš příběh

 

DOGG vznikl na jaře 2015 s cílem přinést alternativu k nabídce běžných chovatelských potřeb. Jak to ale všechno začalo? Bylo to o rok dříve, kdy jsme chtěli pořídit naší milované bulteriérce Chice novou výbavu. Musí to přece být fešanda, říkali jsme si. K našemu udivení tehdy nebyl výběr příliš velký. Vlastně byl velmi omezený. Všude stejná nabídka, pochybná kvalita, žádná originalita ani smysl pro vkus. O kvalitním jídle pro psy ani nemluvě. Přitom ve světě kvalitní zboží pro psy již řadu let zažívalo neobyčejný rozmach. Všichni chceme vypadat i cítit se co nejlépe a jelikož psi jsou součástí našich rodin, i oni tak podle nás mají právo na krásné, solidní, trvanlivé a zdraví prospěšné výrobky.
Tehdy se nám do hlavy vryla ta myšlenka. Myšlenka zprostředkovat českým psům a jejich majitelům něco, co u nás zatím chybělo. A tak jsme se vydali na dlouhou cestu. Měsíce zvažování pro a proti. Nekonečné vysedávání na internetu, čas strávený při diskuzích i na veletrzích… To vše nakonec přineslo své ovoce. Rozhodli jsme se, že do toho jdeme, a to s maximálním nasazením.

Dodnes se hádáme, kdo z nás to tehdy řekl jako první. V zásadě je to ale jedno. Ten večer jsme se rozhodli, že se budeme jmenovat DOGG.

 

Po měsících příprav jsme v dubnu 2015 otevřeli obrány našeho e-shopu. Nejprve jsme uvedli první skutečně módní kolekci pro psy inspirovanou nikdy nestárnoucím anglickým stylem. Jako první český e-shop pro psy jsme tehdy přinesli i čerstvé vařené jídlo a milovníky psů jsme potěšili nabídkou dekorací s tématikou čtyřnohých přátel. Ve stejném roce jsme ještě stihli do Česka přinést revoluční hands-free vodítko na ruku, které mezi pejskaři způsobilo naprostý poprask a brzy se stalo naším bestsellerem.
Na začátku roku 2016 jsme přemýšleli nad tím, jakou cestou se vydáme dál. Během našeho pátrání po „jiných“ chovatelských potřebách jsme občas narazili na vychytávky, o kterých jsme si mysleli, že by své místo mohly najít i u nás. A tak jsme se rozhodli, že DOGG proměníme z malého butikového e-shopu v místo, kde opravdový milovník psů najde širokou nabídku výrobků. Také jsme se zamýšleli, co můžeme udělat pro zdraví psů a ochranu životního prostředí. A tak jsme postupně přinesli kosmetiku pro psy testovanou na lidech, bezpečné eko hračky a jídlo, které neobsahuje žádnou chemii a je vyrobené z čerstvého masa, ovoce, zeleniny a bylinek. Tak, jak to podle nás má být.
Brzy nás úplně pohltily chytré technologické vychytávky pro psy, o kterých si myslíme, že před sebou mají velkou budoucnost. Už když jsme milovníkům psů představili nejmenší a nejlehčí GPS pro psy na trhu, věděli jsme, že to je jen začátek. Další hi-tech vybavení pro psy začalo rychle přibývat. Došlo nám: už nejsme „pouze“ couture & design e-shop. Teď přinášíme nejlepší vychytávky pro psy a jejich milovníky.

Nejsme běžné chovatelské potřeby ani luxusní butik pro psy. Naše mise je pořád stejná. Přinášet nejlepší vychytávky pro psy a jejich milovníky.

 

A pak jsme se potkali s designérkou a zastánkyní životního stylu zero-waste Terkou Bořilovou z projektu PesPotěší. Terka pro DOGG vytvořila originální kolekci samolepek s tématikou psů, ale kromě toho nás začala neuvěřitelně inspirovat. Udržitelná a lokální výroba se pro nás stala ještě důležitější. Změnili jsme nejenom přístup k výběru novinek na náš e-shop, ale i náš životní styl. Řekli jsme si, že je zbytečné dopravovat zboží přes půlku světa, a navázali jsme spolupráci s českými a slovenskými manufakturami.
Jedna myšlenka nás ale pořád hlodala. Kdy otevřeme kamennou prodejnu? Spolupráce s Terkou dosáhla té míry, že jsme se rozhodli jít do toho společně. V létě 2018 jsme otevřeli první obchod pro psy v Česku s bezobalovým prodejem krmení, pamlsků, bylinek a stáčené kosmetiky. A taky se všemi vychytávkami z našeho e-shopu. Stali jsme se součástí holešovického districtu. Konečně můžeme potkávat všechny naše chlupaté zákazníky!

Patrik Šilhavý & David Ženíšek

milovníci psů a zakladatelé DOGG.CZ

 
 

 

Podporujeme sběr a recyklaci tříděného odpadu, a proto jsme se připojili k projektům EKO-KOM a Zelený bod.