VE ČTVRTEK JE NAŠE PRODEJNA OTEVŘENÁ 9:00 - 14:30

Když pes čůrá na trávník: Jak se zbavit skvrn?

Nic nezkazí náladu tak, jako když vám pes ničí váš pracně opečovávaný anglický trávník. Trávník je velmi citlivý na kyselost psí moči. Naštěstí existují vychytávky, které kyselost psí moči upraví tak, aby trávníku nevadil. Níže najdete 3 nejlepší. Všechny pochází z přírody, a proto nemusíte mít obavy, že vašeho psa budete pravidelně zásobovat dávkou chemie. Mějte však na paměti, že již vypálená místa je třeba vyčistit, doplnit zeminou a vyset novou trávu. Snažte se vašemu psovi domluvit, aby se opraveným místům alespoň 2 týdny vyhnul… Také mějte na paměti, že přípravky na snížení kyselosti psí moči neúčinkují ihned, ale potřebují 2 – 4 týdny, než dosáhnou plné síly.

 

1. Tonic

Bylinné tonikum Proti skvrnám na trávníku pro psy

Říká se, že v přírodě najdete řešení na vše, a platí to i v tomto případě. Tonic Proti skvrnám na trávníku v sobě ukrývá až 60 dávek. Účinně omezuje vznik „vypálených“ míst na trávníku po tom, co na něm pes udělá svojí malou potřebu. Obsahuje látky, které příznivě ovlivňují vylučovací soustavu psa a neutralizují kyselost psí moči. Účinky potvrdilo 8 z 10 pejskařů. Má bohaté složení s antioxidanty, vitamíny a minerály a obsahuje spoustu bylinek.

VÍCE…

 

2. Bylinný čaj

Bylinný čaj pro psy Proti skvrnám na trávníku

Bylinný čaj pro psy proti skvrnám na trávníku obsahuje kořen juky, proskurník lékařský, zlatobýl, pampelišku, sušená rajčata, kopřivu a tolici vojtěšku. Sáček zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 4 minuty louhovat. Vyndejte sáček a zalijte 750 ml studené vody. Podávejte do misky s vodou. Případně nezalévejte studenou vodou, nechte vychladnout a vlijte do jídla. Nikdy čaj psovi nepodávejte horký!

VÍCE…

 

3. Vulkanické kameny

Dog Rocks Přírodní vulkanické kameny pro psy. Efektivně zamezuje vzniku žlutých, „vypálených“ míst na trávníku.

Dog Rocks je jedinečný a ověřený výrobek z Austrálie. Vulkanické kameny stačí vložit do misky s vodou. Přírodní minerální látky, které kameny obsahují, se budou postupně uvolňovat do vody, a váš trávník díky nim zůstane zelený, i když na něm váš pes vykoná svou potřebu.

VÍCE…

 

Jak si poradit se žlutými skvrnami na trávníku?

Vypálená místa na trávníku ošetříte tak, že nejdřív odstraníte poničený porost. Doplňte zeminou s obsahem písku a osejte travní směsí určenou pro zátěžové trávníky. Pravidelně zalévejte. Váš pes by se měl místům s nově visetou trávou alespoň dva týdny vyhnnout.

Žádný komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*