DOGGblogg

Štěně přezubuje. Proč mu smrdí z tlamy a jaké zvolit pamlsky

Stejně jako malé děti, i štěňata mění mléčný chrup za zuby dospělého psa. Abyste vašemu psovi toto období co nejvíce ulehčili, měli byste pár věcí vědět. Proč je zápach z tlamy u štěněte normální a co s tím? Jaké zvolit vhodné pamlsky? To se dozvíte v dnešním článku.

Štěně se rodí úplně bezzubé. První zoubky se začínají klubat na svět ve druhém týdnu života štěněte. První štěněcí chrup se skládá z 28 malých zoubků ostrých jako jehličky, ale bez stoliček. Ty totiž vyrostou jen jednou, a to až v další fázi. Dospělý pes má 42 zubů. Přezubování začíná kolem čtvrtého měsíce a končí šestým až sedmým měsícem. Může se stát, že štěně bude během této doby neklidné, mohou nastat i teploty, zvracení, nechutenství, to vše spojené s mírnou bolestivostí dásní a neustálou potřebou něco okusovat.

Během přezubování bysme měli zuby pravidelně kontrolovat. Nejenže tím štěně zvykneme na pravidelnou péči (která se bude hodit i u veterináře nebo u rozhodčího na výstavě), ale zároveň budete mít dokonalý přehled o tom, co se odehrává v tlamě vašeho psa.

Jakmile vaše štěně začne přezubovat, zespodu mléčného chrupu začnou tlačit nové, dospělé zuby. Špičáky rostou psovi jako poslední, a proto podle nich poznáme blížící se konec přezubování. Během přezubování štěňatům může zapáchat z tlamy. Je to přirozený jev, který se brzy zcela vytratí.

Mléčné zuby vašeho psa objevíte málokdy. Většinou je totiž samovolně spolkne. Občas se může stát, že dospělý zub nevytlačí mléčný zub úplně, a pak má pes dva zuby na jednom místě. Většinou se jedná o špičák. Pokud nastane tento případ, čeká se do desátého měsíce věku pejska a poté mléčný zub vyndá veterinární lékař.

V období přezubování dávejte na procházkách obzvlášť pozor a snažte se předejít tomu, aby váš pes něco pozřel. Štěně má v tlamě otevřené rány, které by se mohly zanítit. Obzvlášť nebezpečné jsou koňské exkrementy, které nesou riziko tetanu.

Stejně tak pečlivě zvažte přípravky a pamlsky, které štěněti podáváte. Vyhněte se velmi tvrdým kostem a pamlskům, stejně jako klackům a některým přetahovacím hračkám. Pokud něco z toho podceníte, může se stát, že se zuby vašeho psa nebudou vyvíjet správně. Připravili jsme seznam bezpečných vychytávek, které jsou vhodné před a během přezubování.

 

TOP 6 VYCHYTÁVEK PRO ŠTĚNĚ PŘI PŘEZUBOVÁNÍ

 

Benevo Žvýkací trubičky s mořskou řasou

Benevo Žvýkací tyčinky obsahují bio sladké brambory (batáty), rýži a mořské řasy, které předchází zápachu z tlamy. Složení bez masa je vhodné také pro psy s alergiemi a intolerancí na maso. S nízkým obsahem tuku pouze 1 % – vhodné při redukční dietě. Zdroj beta karotenu a vitamínu C.

KOUPIT

 

Dokas Králičí uši se srstí

Dokas Králičí uši se srstí pro psy

Sušené králičí uši se srstí jsou chutným žvýkacím pamlskem pro psy. Vhodné i pro psy trpící potravinovými alergiemi. Pamlsky se srstí čistí zažívací trakt. Je to 100% přírodní produkt bez konzervantů, umělých barviv, dochucovadel a glycerinu. Sáček má praktické uzavírání, pamlsky tak zůstanou déle čerstvé a voňavé.

KOUPIT

 

Dokas Žvýkací tyčinky s kachním masem

Naše nejoblíbenější tyčinky z hovězí kůže obalené kvalitním masem z kachních prsou. Jejich žvýkání pomáhá udržovat zdravé zuby a dásně. Vysoká kvalita použitých surovin zaručuje výraznou chuť a vůni. Výhodné balení za bezva cenu!

KOUPIT

 

Ecopets Péče o zuby a dásně

Péče o zuby a dásně od české manufaktury Ecopets je 100% přírodní olej a zároveň jedna z našich nejprodávanějších vychytávek. Olej působí protizánětlivě a podporuje hojení dásní. Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a k celkovému ozdravení chrupu. Působí protizánětlivě, výrazně omezuje růst bakterií. Napomáhá při odstranění zápachu z tlamy.

KOUPIT

 

Dokonalá Láska 01 Zuby, dásně, kámen

Dokonalá láska 01 Pro zdravé zuby a dásně, zubní kámen

Přípravek je určen pro podpůrnou péči o dásně a zuby. Působí protizánětlivě a podporuje hojení dásní. Díky účinným látkám a způsobu aplikace dochází ke správnému prokrvování dásní a k celkovému uvolnění zvířete. Přípravek působí fytoncidně a antisepticky, omezuje růst bakterií. Zamezuje tvorbě zubního plaku a tím také omezuje výskyt zubního kamene. Napomáhá odstranění zápachu.

KOUPIT

 

Dentaldogx Zubní pasta s kaolínem a dřevěným uhlím

Dentaldogx Bahenní zubní pasta s kaolínem pro psy

Když zubní pastu pro psy, tak lokální a bez chemie. Karlovarské bahenní lázně přichází se 100% přírodní zubní pastou pro psy s kaolínem, která čistí zuby a účinně odstraňuje zubní plak. Pasta s českou recepturou jemně odstraňuje nečistoty ze zubů, zatímco neutralizuje kyselost v tlamě. Pastu s kaolínem používejte alespoň dvakrát měsíčně nebo dle potřeby. Předejdete tím kazům, zápachu z tlamy a větším nákladům u veterináře.

KOUPIT

 

Napsat komentář