DOGGblogg

Tlapky psů potřebují vaši péči v zimě i létě

Téma hygieny a péče o tlapky psů vás na našem Facebooku velice zaujalo, a proto jsme se rozhodli, že se mu budeme věnovat o něco podrobněji. Zvláště teď v zimě je to velice aktuální, protože tlapky psů musí bojovat s mrazem a agresivní posypovou solí. Kůže na tlapkách si ovšem zaslouží péči i v jiných ročních obdobích. Třeba i v létě, obzvláště po dlouhých výletech. V našem dnešním článku vám ukážeme i námi vyzkoušené kosmetické pomocníky, které starostlivost o tlapky usnadňují anebo zlepšují její výsledky.

 

Myjeme tlapky (s vodou)

Mýdlo pro psy Ochraň mě

Pro pravidelnou hygienu většinou stačí omýt tlapky psů vlažnou vodou a je úplně fuk, jestli tak učiníte na terase anebo v koupelně. Vodou smyjete největší nečistoty a pro každodenní péči, třeba v zimě, takové umytí dostačuje. Čas od času, jednou nebo dvakrát měsíčně, není od věci tlapky důkladně umýt s mýdlem. Použijte tuhé mýdlo pro psy anebo šampon pro psy. Odstraníte tím veškerou špínu, která často zůstane mezi jednotlivými polštářky anebo za drápy. Dejte si záležet a umyjte poctivě každý „prst“. Předejdete tím zánětům, které by se na tlapkách při špatné hygieně mohly objevit. Po umytí tlapky osušte ručníkem.

ZJISTIT VÍCE

 

Myjeme tlapky (bez vody)

Vlhčené ubrousky na tělo a tlapky psů a koček

Očistit tlapky od prachu, bahna, soli a jiných nečistot ovšem lze i jednodušeji, a to s pomocí vlhčených kosmetických ubrousků. Ovšem, můžete použít ty, které máte doma v koupelně, my ale doporučujeme použít speciální variantu pro tlapky psů. Takové ubrousky obsahují účinné látky, které do hloubky odstraňují nečistoty a přitom pečují o pokožku a hydratují ji. Vyberte si takové ubrousky, které neobsahují parabeny a další chemické nesmysly. Snadno byste totiž mohli zjistit, že sice z tlapek odstraníte sůl, ale spoustu dalších chemických látek na ně zase nanesete. Kvalitní ubrousky nejsou levné, ale když si spočítáte, kolik dnů v roce je použijete, dojdete k tomu, že vám vydrží nejméně rok. Díky tomu, že jsou uzavřené v kvalitním obalu, vám ubrousky nevyschnou ani po delší době.

ZJISTIT VÍCE

 

Proradná sůl

krem-na-tlapky2

Stejně jako my použijeme hydratační krém, když máme vysušenou pokožku, musíme udělat to samé, pokud chceme předejít vysušování, tvrdnutí a podráždění kůže na tlapkách psů. Jejich hydrataci se nejčastěji věnujete v prvních měsících roku, kdy udeří mrazy, sněží a jsou posolené cesty. Posypová sůl kůži vůbec nesvědčí a extrémně ji vysušuje, proto je nutné po každé procházce packy očistit (viz předchozí dva odstavce). Poté je potřeba je namazat hydratačním krémem. My jsme si nejvíce oblíbili bio bambucké máslo, a to ze dvou důvodů: na tlapkách vytváří ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu a vše ostatní, co by mohlo tlapky vysušit, a navíc nijak výrazně nevoní, takže psy nemají potřebu si krém z tlapek slízávat. Jako nejvhodnější chvíle pro nanášení krému se nám osvědčila ta, kdy společně s naším psem na gauči sledujeme televizi a pod záminkou drbání a hlazení začneme nenápadně nanášet krém.

ZJISTIT VÍCE

 

Po náročném výletu…

Hojivý krém pro psy Ranohoj Gel Sušinkovo Pet Farm

Na tlapky čekají nástrahy i v létě. Vysoké teploty zapříčiní, že se asfalt na chodnících a silnicích začne rozpouštět, což je pro tlapky psů pohroma. Asfalt se totiž může přilepit jak na kůži psa, tak na jeho chlupy. Pro jeho odstranění použijte speciální rozpouštědla a poté na tlapky naneste regenerační krém. Vyzkoušejte třeba Ránohoj Gel, který se nám skvěle osvědčil. Tlapky a poranění kůže zahojí raz dva.

ZJISTIT VÍCE

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář