DOGGblogg

Je móda pro psy praktická?

Ještě před několika lety bychom módu pro psy omezili pouze na uštrikovaný svetr od babičky. Doba se ovšem změnila. Tak jako chceme vypadat dobře my, chceme, aby i naši psi byli upravení a cítili se dobře. Jsou přece součástí naší rodiny! Vyvstává ale otázka – je móda pro psy čistě designovou záležitostí anebo mají šaty pro čtyřnohé kamarády i praktické opodstatnění?

Samozřejmě, že mají! Nejrůznější svetry a kabáty totiž kromě toho, že dobře vypadají, také vašeho psa zahřejí. Tedy alespoň by měly! „Při výběru módních kousků pro psy jsme se kromě designu zaměřili právě na funkčnost. Oblečení musí kromě slušivého střihu zajistit i pohodlí při nízkých teplotách. Některé kabáty mají ze spodní strany vložku, která psy dostatečně hřeje, a vy si tak s nimi můžete užívat dlouhé procházky i v zimě,“ uvedl spoluzakladatel DOGG Patrik Šilhavý.

 

Móda pro psy.

I když to tak nemusí vypadat, móda pro psy může být i praktická.

 

Dostatečnému zahřátí psa při sychravém počasí a v zimě bychom měli věnovat dostatečnou pozornost. „Zvlášť psi, kteří jsou zvyklí žít v přetopených bytech – tzv. „gaučáci“, mohou lehce nastydnout. Uvědomte si, že rozdíl mezi vyhřátým bytem a venkovním mrazem může být i třicetistupňový,“ uvedl veterinář MVDr. Lukáš Duchek v časopise Haf & Mňau 1-2/2015. „Pokud máte choulostivé plemeno nebo jdete na delší procházku, neváhejte psa obléknout, případně „vyzbrojit“ botičkami,“ pokračoval.

Podle Duchka má oblečení pro psy své opodstatnění a je vhodné pro malá i velká plemena, protože je udrží v teple a suchu. „Je jasné, že takový bernardýn oblékat nepotřebuje, ale naháči, jorkšíři nebo čivavy se v zimě bez vhodného oblečení neobejdou,“ uvedl. Podle veterináře je psí móda vhodná i pro velká hladkosrstá plemena, která potřebují i v zimě hodně pohybu, a mohla by tak snadno prochladnout. „Znáte to, pes se radostí vyválí ve sněhu, ten na něm roztaje a mokrá srst pak odpařuje mnoho tepla. Pokud pes trpí artrózou, bolestmi kloubů a páteře, není nic horšího, než vlhko a zima,“ dodal Duchek.

TIP: OBJEVTE funkční couture módu pro psy!

 

foto photobucket.com

 

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář