DOGGblogg

Jak vybrat správnou barvu obojku?

Tohle už někdy řešil každý z nás: jakou barvu obojku pro psa vybrat? Většinou vybíráme dle vlastních preferencí, tedy jednoduše podle toho, jaká barva se nám líbí. Při výběru barvy obojku bychom ovšem měli hledět především na zbarvení našeho psa. Jak to tedy je?

Obojky tu nejsou jen pro to, aby vám pes neutekl nebo aby jste na ně upevnili známku. Pokud vyberete vhodný obojek, může se stát módním doplňkem a vašemu psovi pomůže k tomu, aby vynikal nad ostatními. Doba zašlých, špinavých obojků pochybné kvality je už dávno pryč.

Dnes se zaměříme na látkové obojky, které bývají nejčastěji vyráběné z bavlny, ty nejluxusnější potom z tvídu. Právě obojky z tvídu jsou vhodné i pro denní nošení, přestože jsou látkové. Tvíd totiž vyniká neobyčejnou kvalitou a trvanlivostí, a proto se nemusíte obávat, když se váš pes rozhodne proběhnout roštím. Nejlepší obojky mají neviditelnou ochrannou vrstvu, která je chrání i proti zašpinění.

Takže druh obojku už jsme vybrali a nyní přichází na řadu barva. Hlavní pravidlo zní: kontrast!

Psům, kteří mají srst zbarvenou do teplých odstínů červené a hnědé nebo kteří jsou žíhaní, nejvíce sluší modrá, zelená a šedá, ovšem nemusíte se vyhýbat ani vyloženě výrazným barvám, třeba sytě růžové.

 

Bobby má na sobě luxusní obojek a motýlek z kolekce Sidworth Tweed od Love My Dog.

Bobby má na sobě luxusní obojek a motýlek z kolekce Sidworth Tweed od Love My Dog.

 

Pokud má váš pes bílou srst, máte výrazně ulehčenou práci – můžete si totiž vybrat z jakéhokoliv odstínu. Pro dosažení luxusního looku se ovšem doporučuje červená, modrá, hnědá nebo zelená, eventuelně velice opatrná kombinace barev.

Konečně psům s černou srstí sluší výrazné barvy, jako je růžová, žlutá a další spíše světlé odstíny. Stejně tak psům s šedou srstí, na kterých ovšem dobře vypadá i černobílá kombinace. A co květinové a jiné složité vzory? Ty pořiďte nejlépe jednobarevnému psovi.

Pro dokonalý vzhled vašeho psa doporučujeme nešetřit a s nákupem obojku pořídit také vodítko ze stejné kolekce. Pokud krásný obojek připnete ke starému vodítku, nikdy nebude vypadat tak dobře a může se stát, že celkový dojem zkazí.

Pomyslnou třešničkou na dortu je potom pořízení i dalších doplňků ze stejné kolekce. Může to být například motýlek, kabát, čepice nebo i pelíšek.

Jaké téma byste si přáli zpracovat příště? Napište nám do komentářů.

TIP: Objevte krásné luxusní obojky z tvídu i bavlny TADY!

Napsat komentář