DOGGblogg

Jak pečovat o psa v zimě

Zima je v plném proudu, až nám z toho červenají tváře a psům jejich čumáčky. Teploty padají hluboko pod bod mrazu, krajina je pokrytá bílou přikrývkou a když sněží, líbí se to i těm, kteří zimu nemají rádi. Psi si většinou zimu užívají – řádí ve sněhu jak smyslu zbavení a vy se bavíte jejich nechápavým pohledem, když se rozbije sněhová koule, kterou jste po nich hodili. Ať už má váš pes zimu rád anebo ji raději tráví za oknem u krbu, vaší péči potřebuje v obou případech. Proto se v dnešním příspěvku podíváme na vhodné kosmetické produkty, které vašemu psovi pomohou zimu přečkat v pohodě, udrží ho fit a vám usnadní spoustu práce.

Krém na tlapky

Krém Ránohoj

Tlapky psů v zimě dostávají pořádně zabrat. Nejen častá změna teplot, ale i přesolené chodníky způsobují, že se kůže na tlapkách vysušuje a může popraskat. V extrémních případech se na tlapkách může začít tvořit zhrohovatělá vrstva, která venčení chlupáčům dokáže pěkně znepříjemnit. Tato ztvrdlá kůže se odstraňuje velice špatně, nejčastěji s pomocí pilníku a nůžek. Tlapky vašeho mazlíka můžete ochránit díky Krému Na tlapky, který obsahuje pouze bio nerafinované bambucké máslo. Účinně tak pečuje o poraněné a ošoupané tlapky a zároveň je chrání před extrémním namáháním, sněhem, ledem a posypovou solí. Na polštářcích vytvoří ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu. Pravidelným používáním obnovuje jejich přirozenou vrstvu a vyživuje je.

PŘEJÍT NA KRÉMY NA TLAPKY

Suchý šampon

Biogance Waterless Suchý šampon pro psy

Váš pes je venku, a proto není vhodné ho máčet? Váš pes (anebo kočka) nesnáší vodu? Vašeho psa koupete příliš často a přitom víte, že to není pro jeho pokožku vhodné? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, máme pro vás chytré řešení. Suchý šampon je novinka v péči o psy a kočky a upřímně netušíme, proč s tímto nápadem kosmetické společnosti nepřišly dříve. Suchý šampon od John Paul Pet není ve formě pudru, jak byste možná čekali, ale ve formě pěny. Tu rovnoměrně rozetřete po tělu psa nebo kočky, pak již srst stačí vykartáčovat a je hotovo! Srst je čistá, voňavá a bez zápachu, pes spokojený a vy jste bez práce.

PŘEJÍT NA BEZOPLACHOVÉ SUCHÉ ŠAMPONY

Vlhčené ubrousky

Bojovat se štěrkem a posypovou solí vám pomohou také praktické vlhčené ubrousky. Tlapky po příchodu domů jednoduše ušetřete, aniž byste museli psa stěhovat do vany ve vaší koupelně, kterou jste právě vyčistili… Vlhčený ubrousek v jednom kroku odstraní nečistoty jako sůl nebo bahno a zároveň hydratuje vysušenou kůži psa. Vlčené ubrousky na tělo a tlapky ovšem můžete použít také na očištění srsti, čumáku nebo čehokoliv jiného, co si pes během venčení umazal. Ubrousky neobsahují parabeny ani dráždivé parfémy.

PŘEJÍT NA VLHČENÉ UBROUSKY PRO PSY

Napsat komentář