DOGGblogg

Harris Tweed, královna mezi tvídovými látkami

DOGG vašim psím kamarádům přináší výrobky z exkluzivní látky Harris Tweed. Pokud se orientujete ve světě módy, jistě už víte, o čem je řeč. Je to totiž královna mezi tvídovými látkami.

Tvídové látky jsou obecně považovány za sportovně elegantní. Vlněné, na omak drsné a velice kvalitní. Ano, je to ta látka, ze které je vyrobený váš kabát anebo sako. Tvídové látky jsou velice oblíbené mezi předními návrháři, jako jsou Yves Saint Laurent, Vivienne Westwood, Ralph Lauren, Jean Paul Gaultier nebo Alexander McQueen.

Královnou mezi tvídovými látkami je Harris Tweed, která vyniká neobyčejnou odolností a schopností udržet teplo. Vyrábí se na ostrově Harris (souostroví Vnější Hebridy) a má vlastní ochrannou známku. Podmínkou je, aby se všechny výrobní stupně nacházely výlučně na ostrově Harris. Ke značnému rozvoji výroby došlo v polovině 19. století, kdy se začaly tvídové tkaniny dodávat na lovecké a rybářské obleky. V roce 2004 se výrobou tvídu stále ještě zabývalo 200 tkalců.

 

Kabáty pro psy

Látka Harris Tweed od Love My Dog. Nyní exkluzivně na DOGG.CZ.

 

Z Velké Británie pochází i tamní nejznámější couture designérka psí módy Lilly Shavravesh, zakladatelka značky Love My Dog. Ta v roce 2010 odcestovala na zmíněné Vnější Hebridy za řemeslníky, aby s nimi spolupracovala při vývoji nových tartanů, nebo-li kostkatých látek. Během doby, kterou na ostrovech strávila, s řemeslníky vyvinula tři unikátní látky: Hoxton Tartan, Pixley a Appleby. Tyto látky jsou ručně tkané, a to ihned po tom, co tkalci získají ovčí vlnu ostříháním místních skotských ovcí. To díky nim jsou látky neobyčejně hebké, odolné a velmi teplé. 

Po tom, co se Lilly Shahravesh vrátila do Londýna, vytvořila několik kolekcí, které obsahují obojky, vodítka, kabáty a postele pro psy, všechny vyhotovené z této strhující a unikátní tvídové látky. Vyrobené v manufaktuře, ručně a s láskou. Díky butikovému e-shopu DOGG si nyní její jedinečné módní kousky může dopřát i váš čtyřnohý přítel!

TIP: Nechte se unést anglickou elegancí a OBJEVTE Harris Tweed v podání Love My Dog

 

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář