DOGGblogg

GPS pro psy: všechno, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

GPS pro psy jsou na trhu již několik let, bohužel jejich cena byla tak vysoká, že mezi pejskaři zabránila jejich většímu rozšíření. Čipy byly veliké a nevzhledné, což také přispělo k tomu, že se GPS pro psy zpočátku příliš neuchytily. Rozvoj technologií a chytrých mobilních zařízení ovšem přinesl nečekaný vývoj. GPS pro psy se zmenšily, zlevnily, dostaly nové funkce a staly se dostupnými pro všechny. V dnešním článku se podíváme na to, jak taková GPS funguje, co umí, kolik stojí a co potřebujete pro její plnou funkčnost.

 

GPS pro psy Tracker Tractive

 

Jak GPS pro psy funguje?

GPS není nic jiného, než malé zařízení, které se připíná na obojek psa. Dnešní GPS pro psy mají dva čipy. Zatímco GPS čip umí zjistit aktuální polohu zvířete, druhý GSM čip je připojený k mobilní síti operátora, přes kterou informace o poloze přenáší směrem k vám. Díky kombinaci těchto technologií jste nezávislí na vzdálenosti psa od vás. I když váš pes bude na druhém konci země, stejně uvidíte jeho přesnou polohu. Protože GPS využívá přenos dat přes síť mobilního operátora, je nutné do GPS vložit SIM kartu a zřídit na ní datový tarif. Ty nejlepší GPS pro psy ovšem mají SIM kartu již integrovanou z výroby a datový tarif na ní přednastaven (například Tractive GPS pro psy), takže jejich používání zvládne i ten, kdo se jinak ve světě techniky moc neorientuje. GPS má vlastní baterii, která vydrží nabitá zhruba jeden týden, poté je potřeba zařízení nabít, což trvá asi dvě hodiny.

 

Co GPS pro psy dokáže?

Dnešní GPS využívají toho, že téměř každý z nás vlastní chytrý telefon. Ten tak slouží jako zobrazovací zařízení, na kterém můžete sledovat aktuální polohu psa nebo se podívat, kde se váš pes pohyboval během posledních 24 hodin. Můžete také nastavit oblast, kde má pes dovoleno se pohybovat (například vaše zahrada nebo bezprostřední okolí domu). Jakmile pes tuto hranici překročí, aplikace v mobilu vás bude neprodleně informovat. Ty nejlepší GPS ovšem umí ukázat polohu psa i v internetovém prohlížeči (takže na jakémkoliv počítači) a dokonce na chytrých hodinkách. O poloze vašeho psa můžete mít přehled prakticky za všech okolností.

 

Kolik GPS pro psy stojí?

Ze všech GPS pro psy, které jsou aktuálně k dispozici, jsme si nejvíce oblíbili Tractive GPS pro psy. Má spoustu chytrých funkcí, je malá, mezi pejskaři oblíbená a hlavně – nezaplatíte za ni více než patnáct stovek. V prodeji jsou také speciální limitované edice, které jsou sice o něco dražší, ale zase mají velice originální vzhled. Jak už jsme se zmínili, Tractive GPS pro psy má integrovanou SIM kartu, která slouží pro přenos informací o poloze psa. Počítejte tedy také s měsíčním paušálem za tuto SIM kartu (speciální tarif přímo od Tractive), který se pohybuje okolo stovky měsíčně. Pokud je to cena za to, že se váš pes už nikdy neztratí, tak to není špatné, co myslíte?

 

TIP: Zjistěte více o Tractive, první CHYTRÉ A DOSTUPNÉ GPS pro psy!

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář