DOGGblogg

Dlouhodobý test: 3 měsíce s míčkem Beco Pets

Tohle je první díl našeho nového seriálu, ve kterým se pokaždé zaměříme na konkrétní výrobek pro psy a ten podrobíme dlouhodobému testu. Dnes to bude míček od britské značky Beco Pets, která je známá pro psí hračky a další vybavení pro psy, které vyrábí z přírodních a recyklovaných materiálů. Na míček máme skvělé ohlasy od našich zákazníků, a tak jsme si řekli, že to je vhodný adept pro náš první dlouhodobý test. Jak se eko materiály projevily na trvanlivosti míčku? A jak si naše bulteriérka Chica míček oblíbila?

Chica je na hračky poměrně vybíravá. Kosti jí baví pouze ty, které může celé sníst. Něco jen tak ožužlávat není nic pro ni. Částečný úspěch máme s lany, protože se Chica ráda přetahuje. Jakmile ale odejdeme, lano jí nezajímá. S ostatními psy se přetahovat nechce, protože bulteriér přece není pes, a tak proč by si s nimi měla hrát… Míček je ale Chiky celoživotní láska a sázka na jistotu. V kterémkoliv provedení. A tak bylo jasné, jakou hračku budeme testovat. Bude to míček.

Míček od Beco Pets není jen tak ledajaký míček. Jeho tvar totiž není zcela kulatý, ale je jakoby zmačkaný. To má svůj účel. Díky nepravidelnému tvaru při každém dopadu míček odskočí na jinou stranu. To psy ještě více dráždí a láká ke hře. Chiku tedy určitě! Míček si zamilovala okamžitě, co ho spatřila. Vybrali jsme jí největší variantu (velikost XL) a samozřejmě růžovou barvu. Co nás překvapilo je to, jak je míček měkký. Jde totiž snadno úplně zmáčknout, a to velice slabou silou. Psům to umožňuje pohodlné a rychlé uchycení do jejich tlamiček.

Největší přednost, tedy alespoň podle nás a Chiky, je díra, kterou míček má. Díky této díře míček při letu vydává dobře slyšitelný zvuk, takové svištění, které psům pomáhá určit jeho polohu, i když ho aktuálně nevidí. To se třeba Chice stává poměrně často…

Míček je vyrobený z přírodního kaučuku a rýžových slupek. Slupky jsou běžně odpadem na rýžových farmách, a tak je fajn, že někdo našel způsob pro jejich další využití. Ovšem právě díra ve spojení s použitými ekologickými materiály a měkkou konstrukcí míčku v nás vyvolávali obavy, jak dlouho nám míček vydrží. A jak to dopadlo? Dobře! Po třech měsících, kdy jsme si s míčkem hráli téměř denně, je stále plně funkční a hlavně pro Chiku zábavný. Díra je teď díky Chice a jejím zoubkům sice o něco větší než na začátku, ale nijak to neubralo na schopnosti vydávat zvuk nebo pohyblivosti. Tady bychom ale měli přiznat, že jsme se snažili v naší nepřítomnosti míček schovávat a hráli jsme si s ním jenom společně. O to větší radost Chica má, když ho spatří. A zábava může začít!

Míček od Beco Pets je určitě jeden z nejlepších míčků pro psy, jaké jsme kdy měli. Okamžitě se stal Chiky nejoblíbenější hračkou. Líbí se nám jeho tvar i zvuk, který vydává. Přestože je velice měkký, je dostatečně odolný. A navíc jeho nákupem podpoříte udržitelnou výrobu a ochranu přírody. Za nás palec nahoru.

Jaký výrobek byste chtěli otestovat příště? Napište nám do diskuze pod příspěvkem.

TIP: Objevte naše ECO-FRIENDLY A BEZPEČNÉ HRAČKY pro psy!

Napsat komentář