DOGGblogg

Dlouhodobý test: 2 roky s tvídovým obojkem a vodítkem od Love My Dog

Jsou to už přes 2 roky, co jsme naší bulteriérce Chice pořídili velice stylovou výbavu, a to obojek, vodítko a motýlek ze skotského tvídu v neodolatelném růžovém odstínu. Protože tehdy šlo o úplné novinky a nikdo z nás se předtím s doplňky pro psy z tvídu nesetkal, zajímalo nás, jak dlouho si výrobky uchovají svůj původní vzhled. A 2 roky, to už je poměrně dost poctivý test, co myslíte?

Londýnská značka Love My Dog je v luxusní módě pro psy fenoménem. Za značkou stojí návrhářka Lilly Shahravesh, která si zamilovala tvorbu se skotským tvídem. Pokud to nevíte, tvíd je velice odolný přírodní materiál charakteristický pro britský styl, který vzniká zpracováním vlny. Lilly šla ovšem dál a na nějaký čas se přemístila na ostrovy Vnější Hebridy, kde se zpracovateli vlny pracovala na vývoji vlastních materiálů vhodných pro psy.

 

https://www.instagram.com/p/BCYb1R9mtVB/?taken-by=doggcz

 

Naší Chice jsme pořídili výbavu z růžové kolekce, která hezky vyniká na její trojbarevné srsti. Rádi bychom uvedli, že jsme obojek i vodítko používali denně a pro všechny příležitosti: na krátkou procházku, celodenní výlet do přírody nebo do parku, kde dovádí s ostatními psy. Chica tvíd nosila celoročně. Rádi bychom vyvrátili mýtus, že tvíd se hodí pouze pro chladné období. Není to pravda. V nabídce najdete spoustu výrazných odstínů, které lze nosit celý rok.

Výsledek našeho testu? Fenomenální. Lidé nás zastavují na ulici a ptají se, co to je za krásné věci, které ještě nikdy předtím neviděli. Obojek i vodítko skutečně vypadají téměř tak, jako kdybychom je právě vyndali z krabičky. Odstín tvídu je stálobarevný a v čase se nemění. Stejně tak semiš na vnitřní straně obojku, a to jsme mu nevěnovali žádnou péči.

Obojek jsme občas opláchli pod proudem vlažné vody, ale většinou špína z obojku po zaschnutí opadala sama (tvídové doplňky od Love My Dog mají podobně jako outdoorové oblečení neviditelnou vrstvu, která zabraňuje zašpinění). Pouze jednou se nám stalo, že si Chica obojek zašpinila od oleje. Obojek jsme ručně vyprali s jemným prostředkem na praní prádla a hned vypadal jako nový. (Ano, uznáváme, tehdy jsme se trošku báli, ale vše dopadlo OK!)

 

https://www.instagram.com/p/BTHfhQDheJv/?taken-by=doggcz

Je k neuvěření, kolik toho tvíd zkousne. Když Chica poprvé proběhla trnitým křovištěm, nevěřili jsme, že z toho obojek vyvázne bez úhony. Ale stalo se. Po dvou letech s Love My Dog už věříme slovům Lilly, že tvíd je materiál, který se dokáže vyrovnat kůži. A nemusíme vám popisovat pocit, když pokaždé vezmete do ruky tak pečlivě zpracované vodítko. Prostě víte, co jste koupili a těšíte se z toho, aniž byste řešili utracené tisícovky za celou výbavu. Jednou někdo řekl: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“ V případě Love My Dog to platí dvojnásob.

Zaujalo vás téma tvídových doplňků pro psy? Na www.dogg.cz najdete nejen obojky, vodítka a motýlky, ale třeba také cestovní tašky, kabáty nebo pelíšky!

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář