DOGGblogg

Bezoplachové „suché“ šampony pro psy. Vybrali jsme ty nejlepší

Bezoplachové šampony představují velmi praktické pomocníky při péči o psy. Někdy je také nazýváme suchými šampony, protože k jejich použití nepotřebujeme vodu. Takové šampony oceníte nejen při péči o štěňata, které díky nim nemusíte stresovat vodou. Suché šampony se skvěle hodí i pro prodloužení doby mezi koupáním nebo pro rychlé odstranění zápachu a nečistot ze srsti. Pokud je zima a váš pes venku, není vhodné jeho srst namáčet, a proto může být bezoplachový šampon opět vhodnou volbou.

Jak pracovat s bezoplachovým šamponem pro psy? Suchý šampon vždy používejte jen na suchou srst. Šampon ve formě spreje anebo pěny naneste na srst a vmasírujte ho do ní. Pro dokonalý výsledek vezměte kartáč a srst vykartáčujte. Odstraníte tím nejen nečistoty, ale zároveň zápach. Pamatujte, že suchý šampon zcela nenahrazuje svého oplachového brášku, a proto se čas od času koupání vašeho psa nevyhnete.

Jak je možné, že suché šampony pro psy fungují? Obsahují totiž částečky, které na sebe vážou mastnotu a nečistoty. Proto je vždy lepší šampon vyčesat kartáčem (šampony v pěně nejdříve nechte zaschnout). Šampony také obsahují aromatické látky, které srst příjemně provoní. Sofistikovanější výrobky dokonce dokáží odstranit zápach tím, že rozbíjejí pachové molekuly. Pokud použijete kvalitní šampon, srst zůstane čistá, hebká a voňavá. A vás to stojí jen pár minut práce. A další minuty ušetříte tím, že nemusíte jít čistit celou koupelnu od špíny a chlupů…

Na základě našich zkušeností i referencí od pejskařů jsme vybrali nejlepší suché šampony pro psy. Ani jeden z nich nebyl při jeho vývoji testovaný na zvířatech, a to pro nás taky hraje velkou roli.

1. Biogance Waterless Suchý šampon

Biogance Waterless Suchý šampon pro psy

+ na rostlinné bázi
+ bez parabenů
+ vhodný i pro citlivé psy

Nejlepší koupel je žádná koupel, to ví každý pes. Suchý šampon pro psy Waterless od francouzské značky Biogance odstraňuje zápach, špínu, mastnotu a vlhkost, zatímco vašeho psa nemusíte stresovat vodou. Vhodný pro všechny typy srsti. Nevysušuje a nedráždí kůži. Doporučujeme pro prodloužení intervalu mezi koupáním.

VÍCE…

2. Biogance White Suchý šampon na bílou srst

Biogance White Suchý šampon na bílou srst pro psy a kočky

+ na rostlinné bázi
+ bez parabenů
+ pro sněhově bílou barvu

Někdo to rád bílé? Objevte jedinečný bělící suchý šampon pro psy a kočky od francouzské manufaktury Biogance. Odstraňuje zápach, špínu, mastnotu a vlhkost, zatímco zanechává srst psa sněhově bílou. Vhodný pro všechny typy srsti. Nevysušuje a nedráždí kůži.

VÍCE…

3. Animology Bezoplachový šampon pro psy

Animology Bezoplachový suchý šampon pro dospělé psy

+ vyživující složení
+ dobrá cena
+ účinně odstraňuje zápach

Bezoplachový šampon obsahuje kondicionér s provitamínem B5 a účinně odstraňuje zápachy. Šampon má výborné výsledky a je vhodný pro všechny typy srsti dospělých psů. Vyvarovali bychom se použití u psů s problémovou a vysušenou pokožkou, kterou by šampon mohl dráždit.

VÍCE…

4. Animology Bezoplachový šampon pro štěňata

Animology Bezoplachový suchý šampon pro štěňata

+ jemné složení pro štěňata a citlivé psy
+ dobrá cena
+ účinně odstraňuje zápach

Anglickou značku Animology si oblíbili specialisté ze psích salonů, a proto nás výborné výsledky jejího suchého šamponu nijak nepřekvapily. Šampon jsme umístili na druhé místo kvůli tomu, že má velice jemné složení, které je vhodné nejen pro štěňata od 6 týdnů věku, ale také pro dospělé psy s citlivou kůží. Třešničkou na dortu je příznivá cena, a tak si tento šampon může dovolit skutečně každý milovník psů.

VÍCE…

5. Biogance Bezoplachový pěnový šampon pro psy

+ pěnová konzistence
+ bez parabenů
+ vhodný i pro citlivé psy

Bezoplachový pěnový šampon pro psy od francouzské značky Biogance odstraňuje zápach, špínu, mastnotu a vlhkost, zatímco vašeho psa nemusíte stresovat vodou. Vhodný pro všechny typy srsti. Nevysušuje a nedráždí kůži. Doporučujeme pro prodloužení intervalu mezi koupáním.

VÍCE

Napsat komentář