DOGGblogg

Bezoplachové „suché“ šampony pro psy. Vybrali jsme ty nejlepší

Bezoplachové šampony představují velmi praktické pomocníky při péči o psy. Někdy je také nazýváme suchými šampony, protože k jejich použití nepotřebujeme vodu. Takové šampony oceníte nejen při péči o štěňata, které díky nim nemusíte stresovat vodou. Suché šampony se skvěle hodí i pro prodloužení doby mezi koupáním nebo pro rychlé odstranění zápachu a nečistot ze srsti. Pokud je zima a váš pes venku, není vhodné jeho srst namáčet, a proto může být bezoplachový šampon opět vhodnou volbou.

Jak pracovat s bezoplachovým šamponem pro psy? Suchý šampon vždy používejte jen na suchou srst. Šampon ve formě spreje anebo pěny naneste na srst a vmasírujte ho do ní. Pro dokonalý výsledek vezměte kartáč a srst vykartáčujte. Odstraníte tím nejen nečistoty, ale zároveň zápach. Pamatujte, že suchý šampon zcela nenahrazuje svého oplachového brášku, a proto se čas od času koupání vašeho psa nevyhnete.

Jak je možné, že suché šampony pro psy fungují? Obsahují totiž částečky, které na sebe vážou mastnotu a nečistoty. Proto je vždy lepší šampon vyčesat kartáčem (šampony v pěně nejdříve nechte zaschnout). Šampony také obsahují aromatické látky, které srst příjemně provoní. Sofistikovanější výrobky dokonce dokáží odstranit zápach tím, že rozbíjejí pachové molekuly. Pokud použijete kvalitní šampon, srst zůstane čistá, hebká a voňavá. A vás to stojí jen pár minut práce. A další minuty ušetříte tím, že nemusíte jít čistit celou koupelnu od špíny a chlupů…

Na základě našich zkušeností i referencí od pejskařů jsme vybrali 3 nejlepší suché šampony pro psy. Ani jeden z nich nebyl při jeho vývoji testovaný na zvířatech, což je pro nás také velmi důležitý parametr.

 

1. Bezoplachový pěnový šampon od John Paul Pet

Bezoplachový suchý šampon pro psy a kočky John Paul Pet

+ perfektní výsledky
+ vhodný i pro kočky
– vyšší cena

Řada psí kosmetiky John Paul Pet od americké značky Paul Mitchell představuje asi to nejlepší, co můžete vašemu mazlíkovi pořídit. Je to vidět i na výsledcích suchého šamponu ve formě pěny, který zanechává srst dokonale čistou, hebkou na omak a krásně voňavou po mandlovém oleji. Díky šamponu také vyčešete spoustu uvolněných chlupů. Šampon neobsahuje parabeny a můžete ho použít také na kočky, které obecně nemají vodu příliš v lásce.

VÍCE…

 

2. Bezoplachový šampon pro štěňata od Animology

Animology Bezoplachový suchý šampon pro štěňata

+ složení vhodné pro štěňata a citlivé psy
+ dobrá cena
+ jemná vůně

Anglickou značku Animology si oblíbili specialisté ze psích salonů, a proto nás výborné výsledky jejího suchého šamponu nijak nepřekvapily. Šampon jsme umístili na druhé místo kvůli tomu, že má velice jemné složení, které je vhodné nejen pro štěňata od 6 týdnů věku, ale také pro dospělé psy s citlivou kůží. Třešničkou na dortu je příznivá cena, a tak si tento šampon může dovolit skutečně každý milovník psů.

VÍCE…

 

3. Bezoplachový šampon pro dospělé psy od Animology

Animology Bezoplachový suchý šampon pro dospělé psy

+ vyživující složení
+ dobrá cena
+ účinně odstraňuje pachy

Na třetím místě se umístila opět značka Animology, tentokrát se suchým šamponem pro dospělé psy. Bezoplachový šampon obsahuje kondicionér s provitamínem B5 a účinně odstraňuje zápachy. Šampon má výborné výsledky a je vhodný pro všechny typy srsti dospělých psů. Vyvarovali bychom se použití u psů s problémovou a vysušenou pokožkou, kterou by šampon mohl dráždit.

VÍCE…

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Napsat komentář